Klimatizace Chladicí boxy Chladírenské technologie Servis, revize

Gastro - zařízení

 

Klimatizace

Zajišťujeme komplexní dodávky klimatizace do bytů, kanceláří, administrativních a výrobních prostor. V prvním kroku navrhneme technickou a cenovou
nabídku a po vzájemném odsouhlasení Vám zajistíme vlastní dodávku a montáž klimatizačního zařízení.

Na všechny klimatizační systémy poskytujeme záruční dobu v délce 36 měsíců. Dodáváme klimatizace kvalitních a osvědčených značek.

Můžeme Vám nabídnout tyto značky klimatizací:

Sinclair LG Mitsubishi Electric Toshiba Fujitsu

Všechny výše uvedené produkty vyhovují evropským předpisům, které zaručují bezpečnost výrobku.

Klimatizace je moderním, hospodárným a efektním řešením toho, jak vytvořit příjemnou pohodu v obytných místnostech, ve dne i v noci, po celý rok.

 

SPLIT klimatizace

Tento typ klimatizace je nejčastěji využíván pro domovní, bytové a kancelářské prostory. Klimatizační zařízení  je dělené na dvě části vnitřní jednotku a venkovní jednotku. Vnitřní jednotka se nachází v budově a je složena z ventilátoru, chladiče a filtru vzduchu. Venkovní jednotka SPLIT systému bývá nejčastěji umístěna na střeše, fasádě, nebo balkóně, co nejblíže vnitřní jednotce a skládá se z kompresoru, ventilátoru a kondenzátoru. Obě tyto klimatizační jednotky jsou navzájem propojeny chladírenským měděným potrubím pro přívod a odvod chladiva a el. kabely pro napájení a ovládání. Tento druh klimatizace se nejčastěji využívá pro chlazení jedné místnosti.  Klimatizaci SPLIT systém dodáváme jako set tedy venkovní jednotku, vnitřní jednotku a dálkový ovladač.

SPLIT klimatizace

 

MULTI – SPLIT klimatizace

MULTI-SPLIT klimatizace se skládá z jedné venkovní a dvou a více vnitřních jednotek, které jsou navzájem propojeny chladírenským měděným potrubím pro přívod a odvod chladiva a el. kabely pro napájení a ovládání. Nejčastěji je využívána v obytných prostorách, které vyžadují kvalitní, spolehlivou a flexibilní klimatizaci více prostorů.
Velkou výhodou MULTI-SPLIT klimatizace je nezávislé nastavení teploty v každé místnosti bytu, domu nebo kanceláře. Pro vytápění se využívá funkce tepelného čerpadla.

MULTI – SPLIT klimatizace

Chladicí boxy

 

Chladící boxNaše firma LEDO F - M, s.r.o. je dodavatelem všech druhů chladicích boxů a mrazicích boxů pro různá využití. Realizujeme řešení chladicích a mrazicích boxů v nejrůznějším provedení.

Chladicí boxy a mrazicí boxy se využívají pro uchovávání  většího množství předem zchlazených nebo zmrazených potravin a dalšího zboží, u kterého je třeba udržovat určitou teplotu. Stěny chladicích boxů mají velice dobrou tepelnou izolaci. Námi dodávané chladicí a mrazicí boxy jsou moderně řešeny tak, aby se nejen udržovala potřebná teplota, ale zároveň zajišťují potřebné hygienické podmínky a eliminaci tepelných můstků. Teplotu chladicích boxů lze nastavit v rozsahu od +10°C do 0°C a u mrazících boxů v rozsahu od -15°C do -25°C. Chladicí boxy a mrazicí boxy zhotovujeme z izolačních PUR panelů.
Přesné rozměry, tloušťka a samotná konstrukce je odvozena od přání a požadavků našich zákazníků.

 

Izolační PUR panely

Dodávky a montáže tepelně izolačních PUR panelů, které jsou určeny zejména na stavbu a rekonstrukci chladicích a mrazicích boxů a výrobních a čistých pracovních prostor. Dle požadavků zákazníka jsme připraveni řešit kompletní řešení technologie chlazení.
V naší nabídce se nachází široký sortiment izolačních PUR panelů od osvědčených a kvalitních dodavatelů. Celý postup, dodávku a způsob montáže izolačních panelů konzultujeme se zákazníkem individuálně.

Jejich velkou předností je rychlost montáže a vyloučení mokrých procesů po dobu výstavby.

Rychlá a jednoduchá montáž Příznivé k životnímu prostředí a úspora energií Dlouhá životnost PUR panelů Hygienická nezávadnost Vysoká kvalita a moderní vzhled

 

Chladírenské dveře

Chlazení LEDO, s.r.o. dodává široký sortiment izolačních dveří. Svým zákazníkům poskytujeme komplexní služby v nadstandardní kvalitě, veškerá povrchová úprava a provedení chladírenských dveří splňují náročné hygienické a bezpečnostní normy. Izolační jádro chladírenských a mrazírenských dveří obsahuje tvrdou polyuretanovou pěnu tzv. PUR, která neobsahuje CFS látky.

Dveře posuvné

Posuvné chladírenské / mrazírenské dveře

Tento typ dveří lze používat jako dveře chladírenské, popř. je lze vybavit mrazírenským těsněním s topným kabelem, v tom případě se z nich stávají mrazírenské dveře vhodné do teplot až -20°C. Dle přání lze tyto dveře osadit bezpečnostním zámkem.

Dveře otočné

Otočné chladírenské / mrazírenské dveře

Otočné chladírenské dveře jsou určeny zejména pro chladírny s min. teplotou -2°C a lze je otevřít do 180°.

Otočné hluboko mrazírenské dveře

Hluboko mrazírenské dveře otočné obsahují vyhřívání rámu. Dveře mají zdvojené těsnění, lze je použít až do teploty až -35°C. Klika je standardně bez zámku, lze ho však dodat na požadavek.

Dveře kyvné

Kyvné chladírenské a mrazírenské dveře

Chladírenské (mrazírenské) kyvné dveře slouží k oddělení jednotlivých místností, kde se pohybuje velké množství lidí.

Chladírenské technologie

Specializujeme se na dodávky a montáže chladírenských technologií s ohledem na úspory energie, na vysokou účinnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Realizujeme veškeré zakázky od malých chladících a mrazících boxů až po komplexní technologie chlazení dle požadavků a přání zákazníka.

Nabízíme:

  • Výstavba nových technologických celků
  • Rekonstrukce stávajících provozů

Součástí zakázky na chladírenské technologie je zpracování návrhu dle požadavků zákazníka, odborná montáž zahrnující mimo jiné montáže potrubních rozvodů médií a elektrorozvodů.

 

Kondenzační jednotky

Všechny chladírenské a mrazírenské technologie obsahují kondenzační jednotku, která se skládá z kompresoru, kondenzátoru a ventilátoru, jenž jsou chlazeny vodou popř. vzduchem a zásobníkem chladiva. Nabízíme kondenzační jednotky pro komerční chlazení, chladicí a mrazicí sklady, potravinářský a zpracovatelský průmysl, chlazení výrobních a technologických.

Kondenzační jednotky

 

Kondenzační jednotky s regulací výkonu

Kondenzační jednotky s regulací výkonu je ekonomické a také provozně výhodné řešení pro chladírenské nebo mrazírenské technologie s potřebou proměnlivého chladicího účinku. Tyto chladící jednotky s regulací výkonu se používají nejčastěji jako zdroj chladu pro průmyslové chlazení, chladicí a mrazicí sklady, potravinářský a zpracovatelský průmysl, průmyslové aplikace nebo pro chlazení výrobních a technologických prostor.

Kondenzační jednotky s regulací výkonu

Sdružené kompresorové jednotky

Sdružené kompresorové jednotky se využívají jak v chlazení průmyslovém tak v komerčním jako zdroj chladu chladícího nábytku obchodních řetězců, chladících a mrazících boxů v supermarketech, obchodních řetězcích, masokombinátech, různých výrobnách, řeznictvích, chlazených skladech, logistických centrech apod. Tyto sdružené jednotky mají hermetické a polohermetické kompresory, které pocházejí od osvědčených a kvalitních výrobců.

Výhody:

  • Vysoká spolehlivost
  • Ekonomicky výhodný provoz

 

Výparníky

V chladírenských technologiích se využívají pro přenos tepla různé druhy výparníků.

Dle druhu použití:

  • vzduchové – obvykle se jedná o lamelové výparníky (využití: chladicí a mrazicí boxy, klimatizace)
  • kapalinové – obvykle deskové či kotlové výparníky (využití: chillery, průmyslové chladiče)

Dle provedení:

  • ventilátorové
  • statické

 

Servis

Zajišťujeme záruční a pozáruční servis, a to jak stávajících chladicích systémů, tak samozřejmě i nově dodávaných.

Havarijní servis realizujeme do 24 h.

Standardní periodické servisní prohlídky jsou realizovány na základě servisních smluv za paušální poplatky.

Nabízíme Vám komplexní služby v oblasti servisu a údržby chladících a mrazících technologií do prodejen, marketů, jatek, výroben, gastro provozů, klimatizací, s možností návrhů k realizacím.

Protože v oblasti servisu chlazení působíme již od roku 1991, podařilo se nám vybudovat funkční a stabilní systém, s využitím velkoobchodních skladovacích zásob a proto jsme schopni servisovat většinu chladících technologií ve velmi krátkém čase.

 

Revize

Další z našich činností je provádění revizí.

Jsme držiteli povolení a zápisu do registru revizních techniků pro chladicí, mrazicí a klimatizační technologie u Ministerstva životního prostředí České republiky.    Tyto revize jsou zaměřeny na úniky chladiv z těchto technologií a působí jako prevence před těmito úniky. Revize jsou jednou s povinností každého provozovatele chladicí, mrazicí nebo klimatizační technologie s náplní chladiva větší než 3 kg a jejich interval je ze zákona stanoven právě podle tohoto množství.

Tyto revize se provádějí na základě zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší a o změně některých dalších zákonů ( zákon o ochraně ovzduší ), ve znění zákona č. 521/2002 Sb., zákona 92/2004 Sb., zákona č. 186/2004 Sb., a zákona 695/2004 Sb.

 

Gastro - zařízení

Naše firma dodává velkokapacitní chladicí a mrazicí zařízení značky LEDO Profi.
Máme výhradní zastoupení firmy Bolarus pro Českou republiku od roku 1991.
Chladicí a mrazicí zařízení jsou známá pro svojí kvalitu a spolehlivost.
Bezplatný servis výrobků je 3 měsíce od data zakoupení, záruka na náhradní díly 3 měsíce od data zakoupení.

V našem sortimentu si můžete vybrat z široké nabídky chladicích a mrazicích zařízení:

Všechna práva vyhrazena © Ledo F‑M, s.r.o. 2023